Utwórz konto

*

*

*

*

*

*

Zapomniane hasło

*

Szkolenia grafitowe

 Electrical Discharge Machinning czyli EDM, to proces polegający na obróbce metalu za pomocą wyzyskania erozji elektrycznej, towarzyszącej wyładowaniom elektrycznym. Metoda wykorzystywana głównie przy obróbce materiałów trudnoskrawalnych (węgliki spiekane, stale narzędziowe, polikrystaliczny diament), pozwalająca na uzyskanie skomplikowanych kształtów niemożliwych do wykonania obróbką skrawaniem. EDM używany jest do wykonywania elementów takich jak:
- stemple
- matryce
- formy wtryskowe
- formy odlewnicze
- w lotnictwie do obróbki łopatek turbin i sprężarek

Zasadniczo obróbkę elektroerozyjną dzielimy na dwa typy: drążenie elektroerozyjne oraz cięcie elektroerozyjne WEDM – Wire Electrical Discharge Machinning. Czynnikiem odróżniającym oba procesy jest rodzaj użytej elektrody. W przypadku WEDM mamy do czynienia z przewijanym na szpuli drutem. W procesie EDM jako materiał roboczy można zastosować: miedź, miedziowolfram, grafit, oraz grafit impregnowany miedzią. Grafit w stosunku do miedzi charakteryzuje się większą wydajnością, szybszym oraz stabilniejszym procesem drążenia oraz pozwala na wykonanie mniejszych i bardziej skomplikowanych kształtów elektrod. Ciężar właściwy grafitu jest mniejszy niż miedzi co zdecydowanie ułatwia prace operatorów a co za tym idzie pozwala na stabilniejszą pracę maszyn.
Aby jednak w pełni wykorzystać wszelkie zalety jakie niesie za sobą użycie grafitu należy przede wszystkim zoptymalizować proces oraz dostosować go do potrzeb jakie niosą za sobą konkretne prace wykonywane w narzędziowni/warsztacie. POCO Graphite wspólnie z firmą EDM Tools prowadzi szkolenia grafitowe dla firm pracujących z grafitem lub dla tych, którzy chcą przejść z miedzi na grafit.

Jesteś zainteresowany Szkoleniem Grafitowym w swojej firmie?

Skontaktuj się z nami

Wojciech Bielawski
515 259 770
wojtek@edm-tools.eu
TOP